· O firmie ·

Zakład Przetwórstwa Mięsnego Nowakowski Sp. z o.o. powstał w 1995 roku, w jednej z małych miejscowości powiatu opoczyńskiego, jako rodzinna firma, której założycielami byli Jolanta i Grzegorz Nowakowscy. Pierwotnie Zakład funkcjonował jedynie jako ubojnia, jednak dzięki zaangażowaniu właścicieli i pracowników działalność firmy stale się poszerzała. Duże zainteresowanie klientów skłoniło do rozpoczęcia w 1996 roku produkcji wędlin. Już od pierwszych dni firma stawiała na jakość i bezpieczeństwo produktów oraz satysfakcję Klientów, było to gwarantem nieustannego pozyskiwania nowych i wiernych kontrahentów.

Początkowo Zakład sprzedawał swoje produkty jedynie na rynku lokalnym, jednak duże uznanie Klientów zapoczątkowało szybkie poszerzenie rynków sprzedaży. Wciąż rosnący popyt na produkty firmy oraz znakomicie postrzegana jakość doprowadziły do rozbudowy Zakładu.W 2004 roku stanął nowoczesny obiekt spełniający najsurowsze normy unijne. Jego wysoki standard pozwala na utrzymanie wszelkich wymogów sanitarnych oraz daje gwarancje bezpiecznej dla zdrowia żywności.
Prowadzona przez Zakład produkcja opiera się jedynie na sprawdzonych, tradycyjnych technologiach. Obecnie w ofercie znajduje się około 50 asortymentów mięs oraz ponad 150 rodzajów smacznych kiełbas, wędzonek i wędlin podrobowych, które zostały zauważone i docenione zarówno na arenie regionalnej, ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

Wierność staropolskim recepturom sprawia, że oferowane produkty pozostawiają niezapomniane wrażenia sensoryczne i podbijają polskie stoły.

Wyroby Zakładu „Nowakowski” zyskują coraz większe zainteresowanie, gdyż poza wysokiej klasy składowi mięsnemu, charakteryzują się również wspaniałymi walorami smakowymi, pamiętanymi z tradycyjnego, rodzinnego domu, czego potwierdzeniem jest wiele zdobytych nagród i wyróżnień w konkursach wędliniarskich.
Wielkim osiągnięciem Zakładu jest zdobyte w 2006 roku Godło Promocyjne TERAZ POLSKA, otrzymane w XVI edycji konkursu.
Produkty Zakładu dystrybuowane są za pośrednictwem własnej, stale rozszerzanej sieci sklepów firmowych i patronackich. Klienci mogą spotkać wyroby „Nowakowski” zarówno w dużych miastach jak i małych miejscowościach. Flota specjalistycznych samochodów dostawczych zapewnia, że produkty zawsze trafiają na nasze stoły świeże.

Wszystko to jest dowodem, iż Klienci chętnie widzą na swoich stołach markę „Nowakowski”, która od lat kojarzy się zadowolonym Klientom ze smakiem tradycyjnego domu.